Veronika Ševčíková: výchova a výcvik psů v lásce a porozumění
Veronika Ševčíková: výchova a výcvik psů v lásce a porozumění

Mám letité zkušenosti z oblasti:

  • sportovní kynologie - v roce 2008 - 2016 s mojí fenkou Aborou plemene Appenzellský salašnický pes úspěšně složeno 20 zkoušek: ZZO, ZOP, BH, ZPU-1, ZM, FPr 1, ZVV 1, IPO 1, FPr 2, FPr 3, IPO 2, ZVOP, ZPS 1, UPr 1, UPr 2, UPr 3, IPO 3, StPr 1, StPr 2, StPr 3, + úspěchy přátel, kterým jsem v tréninku pomáhala, poté i úspěchy klientů ve sportovních aktivitách
  • handling - v roce 2008 - 2017 v mojí výstavní sezóně získáno 6 šampionátů (POLSKÝ JUNIOR ŠAMPION, ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION, ČESKÝ ŠAMPION, ČESKÝ GRAND ŠAMPION, MEZINÁRODNÍ ŠAMPION A VETERÁN ŠAMPION) a mnoho výstavních titulů + úspěchy přátel/klientů, které jsem připravila na výstavu včetně zisku šampionátů i v současnosti
  • praxe z pořádaných výstav - zapisovatelka, také vedoucí v kruhu na mezinárodní výstavě a klubových výstavách 
  • organizátorka APZ CUP v roce 2009 - 2017 - víkendové akce pro aplíky i s účastí ze zahraničí
  • trenérka: výchova a výcvik psů - od roku 2010 trénink psů různých plemen v Kynologickém klubu Blansko, aktuálně samostatná činnost + individuální přístup
  • chovatelství - aktivní chov v letech 2010 - 2014 na chovné fence + dnes podporuji pokračovatele nejen našeho rodu, dále vychovávám svoje malé děti :)
  • bonitace - uchovnění salašnických psů, specializace na plemeno APZ i v současnosti + úspěšně proběhlé bonitace klientů, získaná praxe i jako bonitační referentka před RD v Klubu švýcarských salašnických psů 2014 - 2017
  • převýchova psů - pomáhám i v těchto náročných případech specifického chování psů, kdy je potřeba porozumět psím emocím a nastavit nová pravidla
  • mentorka a průvodkyně psím světemučím vás naladit se na vašeho psího kamaráda, abyste si navzájem porozuměli. Psí svět mě těší již 17 let.

Jak to vše začalo aneb CzechDogLove

V covidové době dlouhodobě nepřístupné cvičáky a lidé, kteří mě žádali o pomoc s pejsky. Tak vznikla moje myšlenka, kterou následoval čin a rozhodla jsem se v roce 2021 vytvořit projekt CzechDogLove. Pomáhala jsem dál akutním případům a jednotlivcům.
Skupinové akce jsem započala od roku 2022, kdy se zdálo, že nastala opravdu svoboda. Projektu jsem se začala plně věnovat v roce 2023, po svatbě a otevření časového prostoru. Jsem maminka dvou malých dětí Davídka a Elišky, letos již pracující jako většina z nás.

Stránky se zrodily pro ty z vás, kteří chtějí mít pěkný vztah se svým pejskem, hledají cesty ke správné komunikaci se psem a jsou otevření dalšímu poznání. Věnovat se můžeme společně jakýmkoliv tématům od výběru pejska přes výchovu, výcvik, i nutnou převýchovu psa. Splňte si vaše sny s vaším čtyřnohým přítelem. Stačí se rozhodnout, chtít a mít víru. Nastavíme vhodné kroky, kdy můžete jít cestou ke splnění vašich přání.

Od roku 2007 mám osobní praxi ve světě pejsků.

Díky všímavosti v neverbální komunikaci mám dar vnímat psí řeč.

Do krás psího světa mě zasvětila moje velká psí láska aplička Abora, mnoho dalších pejsků a významně také mámy hluchá jack russlice, se kterou jsme si vše sdělovaly nonverbálně.

Velkou roli v dorozumění hraje energie a řeč vašeho těla, tzv. němá komunikace, kdy pes "čte" všechny vaše emoce.

Když jednou vstoupíte naplno do světa psů a pořádně se zamilujete, je to navždy.❤️

V roce 2010 jsem začala pracovat jako trenérka psů v KK Blansko. Jak se říká - cesta je cíl.
Po odchodu Aborky za duhový most jsem na podnět kamarádky uchovala naši historii.
Roku 2018 vznikl projekt www.czechtricolor.cz pro plemeno Appenzellský salašnický pes. Máte-li čas číst a jste trošku zvědaví, určitě tam najdete i zajímavé články ke čtení.

Věnuji se psům uznaných či neuznaných plemen až po křížence. Po dohodě také adoptovaným či zachráněným psům z útulku, kteří si někdy nesou hluboké prožitky. Společně se vžijeme do myšlení i pocitů vašeho pejska a najdeme cestu k harmonii.

Úspěchy či neúspěchy s vaším psem se odvíjí především na základě vašeho vztahu, důvěry, komunikace a zážitků. Na chování psa má také vliv jeho zdraví. Citliví psí jedinci potřebují víc ohleduplný přístup. Parťáctví se vám vyplatí! U mě najdete postupy v laskavosti a respektu. 

Na vašem i psím pocitu skutečně záleží. Jak se váš pes chová, má hlubší význam v mnoha souvislostech, které vám pomohu si zvědomit. 

Vydejte se vstříc vzájemnému porozumění. Těším se na setkání.❤️

Jsem tu pro vás, trénink s vámi a psy je mojí radostí. Veronika Ševčíková