JARNÍ TRÉNINKOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ SE PSY

22.03.2024

Učení lidí a psů, pokrok a vzájemná důvěra

Jaro je v plném proudu a pro naše čtyřnohé přátele to znamená čerstvý vzduch a sluneční paprsky. A také skvělé možnosti intenzivní tréninkové sezóny. Představte si skupinu nadšených majitelů psů, kteří se společně vydávají na cestu k lepší komunikaci a vzájemné důvěře se svými miláčky.💛

Na programu máme aktivity, které posilují pouto mezi psy a jejich páníčky. Přes týden pracuji v roli vaší trenérky dopoledne či odpoledne. 🍀 V nabídce najdete individuální lekce venku i u vás doma, jedinečné privátní hodiny přímo na veterině a skupinové tréninky i výcvikové akce v různých městech. Akce probíhají v bezpečném prostředí a pod odborným vedením trenérky.

Sobotní rána a dopoledne jsou většinou zasvěcena kurzům pro štěňata a mladé psy. Pro základní dovednosti se zaměřujeme na důležitá témata, např.: venkovní chůze psa na vodítku. Kurzisti objevují podstatu vzájemné dohody mezi jejich psem a jimi ohledně významu vodítka. Díky trpělivému a pozitivnímu přístupu se psi na hodině učí respektovat délku vodítka a uvolňovat se. Klíčem k úspěchu je vědomá komunikace, porozumění temperamentu a potřebám každého jednotlivého psa. Trénujeme také přivolání psů a postupem dalších tréninků jejich odvolání ze hry s jinými psy. Na úvodní a finální lekci si užíváme volné seznamování psů v oploceném prostoru, kdy vás jako trenér učím vnímat psí řeč, a vy se stáváte parťákem pro vašeho psa. Jako bonus lekcí zažijete venkovní výcvik v prostředí města, kde si psi zvykají na různé podněty z okolí. Správná socializace je v prvních 6 měsících života psa velmi důležitá. Následné senzitivní období dospívání psa řeší vhodné komunikační tréninky, kdy posilujete a upevňujete důvěru psa ve vás. 

Mimořádně se konají halové tréninky, nedávno v brněnské hale, kde se sešla parta salašníků. Atmosféra byla příjemná a harmonická díky ohleduplnému chování všech účastníků. Během lekcí se psi seznamovali pod mým vedením a majitelé měli možnost pozorovat jejich interakce. Důležitým prvkem bylo respektování individuálních potřeb a signálů psů, což přispělo k pohodě všech zúčastněných. Na přání klienty připravuji na svod mladých psů, výstavy a bonitace.

V březnu proběhla výcviková akce psů ještě ve Slatinicích. Přijela skvělá parta lidí, která přátelsky přivítala nováčky. Radost z pokroků stálých účastníků, ta mě hřála u srdce. Je úžasné sledovat, jak si klienti budují vztah v důvěře se svým psem. Kdy jako trenér, mentor, znáte jejich začátky, různé pocity i starosti. Po čase vidíte super výsledky, kdy v sebe lidé uvěřili a pochopili o čem je vlastně spolehlivá "poslušnost" psa. Tito lidé jsou již se svými psy parťáci, pro které pes není "jenom pes".

V plánu mám větší výcvikové akce ve Žďáru nad Sázavou, v Praze, Žilině a Ostravě. Blíž k našemu okresu Blansko budou snad brzy i pravidelnější kurzy v Brně, které nabídnou další možnost setkávání se mezi psy a zdokonalování psích a lidských dovedností. 

Jaro je časem nových začátků a rozkvětu, ať už jste na dvou nebo čtyřech nohách.

Přeji vám krásné dny plné lásky a dobrodružství s vašimi psími přáteli! 🌷🐾 Veronika Ševčíková.

Výcvik psů v respektu a porozumění | czechdoglove.cz
Výcvik psů v respektu a porozumění | czechdoglove.cz