PSÍ DĚDEČEK A MLÁDĚ

31.07.2023
Jack russel teriér a Bílý švýcarský ovčák
Jack russel teriér a Bílý švýcarský ovčák

Koncem července jsem jela řešit případ temperamentního štěňátka, které mělo zoubky ještě pořádné "jehličky" a s paničkou si doposud hrálo až až. Měla ruce i nohy samý šrám. Domácí záležitosti je nejlepší řešit přímo na místě činu u vás doma. 

S mládětem jsem byla brzy hotová. Typické štěně, které potřebuje jen nastavit hranice a lépe pochopit, kdy už hra není hrou. Nakonec jsem musela věnovat pozornost spíše 10 let starému veteránovi, který byl pěkný mrzout. Letos mu odešel jeho psí parťák za duhu, zůstal sám, avšak přivlastňoval si paničku. A do života mu vstoupil tenhle mladej, což jak bylo vidět, psího dědečka pěkně štvalo. Těšil se zřejmě na svůj klid. Každopádně měl problém i s pánečkem paničky. Kdy mu nechtěl dovolit náklonnost k ní. 

A tak jsem místo mladíčka, který byl zlatíčko, učila staříka, jak se chovat lépe. Jeho lidé se snažili více porozumět, aby mohla, co nejdříve, zavládnout rodinná pohoda. 

Ráno mi přišla SMS od paničky, se kterou jsme se viděly tehdy před 7 lety, že moc děkuje a na závěr připsala: "jsi pořád stejná, empatická, kamarádská Verča s velkým srdíčkem ".

To máte hned krásné ráno a říkáte si, že vaše práce má smysl! Psí svět mě těší 16 let.

#czechdoglove #treninkpsu #jackrusselterier #bilysvycarskyovcak